Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci w ostatniej chwili pomogli kobiecie, która chciała odebrać sobie życie

Data publikacji 11.01.2023

Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z wrocławskiego komisariatu przy ul. Kiełczowskiej otrzymali informację o 25-latce, która podjęła dramatyczną decyzję o odebraniu sobie życia. Policjanci zareagowali natychmiast i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, udali się pod wskazany adres. Na miejscu obecny był partner kobiety, który lokalizując jej telefon pomógł mundurowym w jej odnalezieniu. 25-latkę funkcjonariusze dostrzegli siedzącą na betonowym postumencie pomiędzy torami kolejowymi, gdy w jej kierunku nadjeżdżał pociąg. Policjanci dosłownie w ostatnim momencie ściągnęli ją w bezpieczne miejsce i udzielili pomocy. Jej życiu ani zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z wrocławskiego komisariatu przy ul. Kiełczowskiej otrzymali informację dotyczącą 25-latki, która postanowiła popełnić samobójstwo. Zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że jej koleżanka napisała do niej wiadomość, w której poinformowała, że chce odebrać sobie życie. Mundurowi wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na jednym z wrocławskich osiedli.

Na miejscu obecny był partner 25-latki, który namierzając telefon swojej dziewczyny, pomógł policjantom określić przybliżoną lokalizację, gdzie mogła się znajdować.
Mundurowi prowadzeni przez ciągle zmieniające się komunikaty nawigacji, nie ustępowali w działaniu, ponieważ wiedzieli, że od ich determinacji zależy życie młodej kobiety.

Po kilkudziesięciu minutach intensywnych poszukiwań, funkcjonariusze dostrzegli 25-latkę siedząca na betonowym postumencie pomiędzy torami kolejowymi, gdy w jej kierunku nadjeżdżał pociąg. Dosłownie w ostatnim momencie ściągnęli ją w bezpieczne miejsce. Wezwani na miejsce medycy udzielili poszkodowanej fachowej pomocy.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na uniknięcie tragedii i uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy - jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony