Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dilera narkotyków i jego klientkę oraz zabezpieczyli spore ilości środków zabronionych

Data publikacji 12.01.2023

Policjanci kryminalni z wałbrzyskiej komendy zatrzymali dilera narkotykowego i zabezpieczyli łącznie ponad 750 porcji handlowych środków odurzających. W ręce mundurowych wpadła również 23-latka. Wałbrzyszanka kupowała narkotyki od zatrzymanego mężczyzny, a sama posiadała przy sobie mniejsze ilości marihuany. Oboje podejrzani usłyszeli już zarzuty. 32-latkowi za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych prawem i handel nimi grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu, kobieta natomiast może spędzić w zakładzie karnym nawet trzy lata.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Podzamcze dochodzi do narkotykowych transakcji. W miniony wtorek, w godzinach popołudniowych, zapukali więc do drzwi mieszkania 32-latka. Po wejściu do środka policjanci zastali ustalonego mężczyznę, który był bardzo zaskoczony ich wizytą.

Ostatecznie zatrzymany po krótkiej chwili sam wskazał mundurowym miejsce przechowywania środków psychotropowych i odurzających - woreczków, w których znajdował się biały proszek oraz susz roślinny. Policjanci zabezpieczyli także wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz telefon komórkowy. Technik kryminalistyki ustalił, że ujawnione w mieszkaniu substancje to BMK-glicydynianu oraz marihuana. Można by z nich wykonać łącznie ponad 750 porcji handlowych.

Dalsze czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, kto kupuje od mężczyzny środki zabronione. Policjanci udali się więc do kolejnego mieszkania na Podzamczu, gdzie zatrzymali 23-latkę. Kobieta w jednym z pomieszczeń również posiadała substancje odurzające. Były to mniejsze ilości marihuany. Z zabezpieczonej ilości można by wykonać ponad 50 porcji handlowych tego narkotyku.

Dilerowi przedstawione zostały już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych przygotowanych do wprowadzenia do sprzedaży oraz wielokrotnego udzielania narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu za to kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury 32-latek objęty został dozorem policyjnym i musiał wpłacić 2,5 tysiąca złotych na poczet poręczenia majątkowego. 23-letniej kobiecie za posiadanie narkotyków grozi natomiast trzyletni pobyt za kratami więzienia.

asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony