Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków uprawiał w szafie grzyby

Data publikacji 16.01.2023

Wrocławscy policjanci z Oddziału Prewencji zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, które okazały się uczestnikami transakcji sprzedaży środków odurzających. Podczas sprawdzenia mieszkania jednego z nich, funkcjonariusze odnaleźli między innymi grzybki halucynogenne oraz trzy pojemniki z ich grzybnią w początkowej fazie wzrostu. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, a za swoje występki odpowiedzą teraz przed sądem.

Gorączka sobotniej nocy udzieliła się dwóm mieszkańcom Wrocławia, którzy nie zważając na obecność w pobliżu policjantów, uczestniczyli w transakcji sprzedaży środków odurzających. Jak można się spodziewać funkcjonariusze z Oddziału Prewencji KWP we Wrocławiu nie przeszli obok tej sytuacji obojętnie. Zatrzymani zostali 20 i 22-latek, którzy nie kryli zdziwienia z obrotu spraw. Starszy z nich został zatrzymany w związku z podejrzeniem udzielenia innej osobie środka odurzającego, zaś młodszy z nich w związku z podejrzeniem jego posiadania.

Nie był to koniec działań mundurowych. W trakcie sprawdzenia mieszkania 22-latka, policjanci odnaleźli ponadto susz konopi indyjskiej, haszysz oraz grzybki halucynogenne. Niecodziennym znaleziskiem były ukryte w szafie trzy pojemniki z grzybnią oraz owocnikami grzybów halucynogennych w początkowej fazie wzrostu.

Pojemniki te umieszczone były w foliowych torebkach w zaciemnionym miejscu, aby zapewnić im optymalne warunki do wzrostu. Podejrzany o prowadzenie uprawy mężczyzna kontrolował również nasłonecznienie, wilgotność i temperaturę.

Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczyli łącznie ponad 150 porcji handlowych marihuany, 50 porcji handlowych haszyszu oraz 35 porcji handlowych grzybów halucynogennych, a także trzy pojemniki z grzybnią. Ujawnione substancje zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia dalszych badań, a co najważniejsze, dzięki policjantom nie trafią one do sprzedaży.

Teraz mężczyźni za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem. 22-latkowi grozić będzie kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 20-latkowi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: OPP KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony