Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skończyły mu się papierosy, więc po nie pojechał. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu

Data publikacji 16.01.2023

Różne są tłumaczenia kierowców, kiedy zostają zatrzymani do kontroli drogowej, a wiedzą, że popełnili przestępstwo lub wykroczenie. Nie ma jednak taryfy ulgowej dla osób, które wsiadają za kierownicę pojazdu, mając w swoim organizmie alkohol lub narkotyki. W miniony weekend policjanci lubińskiej komendy zatrzymali nietrzeźwych kierujących, po użyciu alkoholu, pod wpływem narkotyków oraz z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zajmowali się również zdarzeniem drogowym, którego sprawca miał 1,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Każda z tych osób odpowie teraz przed sądem za swoje zachowanie.

Policjanci każdego dnia starają się eliminować z dróg te osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych podróżujących. Jeden z zatrzymanych przez patrol drogówki wpadł na ul. Zwierzyckiego w Lubinie. Funkcjonariusze zauważyli kierującego samochodem osobowym, którego styl jazdy i wygląd wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie na drodze od razu zatrzymali lekkomyślnego kierowcę, którym okazał się 51-letni mieszkaniec Lubina. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem. Tłumaczył mundurowym, że chciał tylko podjechać po papierosy.

Kolejny nietrzeźwy kierowca, który wpadł w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego to 49-letni głogowianin, który nie dość, że miał w swoim organizmie 1,2 promila alkoholu, to jadąc osobowym Seatem doprowadził do zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S3, na trasie Lubin-Polkowice. Pokrzywdzony, 24-letni mieszkaniec Lubina został zabrany przez medyków do szpitala. Kierowca Seata stracił prawo jazdy i został zatrzymany w policyjnej celi.

Policjanci w miniony weekend zatrzymali również 3 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich samochodów, mając sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Każdy, kto decyduje się na jazdę samochodem, będąc pod wpływem alkoholu czy środków odurzających, jest ogromnym zagrożeniem dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierujących pojazdami. Ponawiamy apel o rozsądek i rozwagę. Wsiadając za kierownicę pojazdu, musimy zdawać sobie sprawę, że bierzemy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo pasażerów, których wieziemy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

  • pojazdy z kontroli
  • pojazdy z kontroli
  • pojazdy z kontroli
Powrót na górę strony