Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj mężczyźni wiedząc, że mieszkanie będzie puste, włamali się i ukradli kilka wartościowych przedmiotów

Data publikacji 17.01.2023

Szybka informacja o zdarzeniu oraz błyskawiczna reakcja policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzież z włamaniem do mieszkania. Jeden z nich doskonale wiedział kiedy i na jak długo mieszkanie pozostanie puste i wspólnie z kolegą wykorzystał właśnie ten moment. Skradzione przedmioty w większości zostały odzyskane przez policjantów, a 23-latek i 42-letni „recydywista” za kradzież z włamaniem odpowiedzą karnie.

Do zdarzenia doszło w powiecie kłodzkim. Policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z mieszkań. Z ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że do wnętrza mieszkania dostał się 23-latek. Po sprawdzeniu wyposażenia pomieszczeń zabrał wiszący na ścianie zegar, obraz oraz sprzęt gospodarstwa domowego. Następnie przez okno podał swoje łupy 42-letniemu koledze, który zgodnie z wcześniejszą umową czekał w wyznaczonym miejscu na odbiór wartościowych przedmiotów.

42-letni mężczyzna doskonale wiedział, że nikt im nie przeszkodzi, ponieważ wszyscy domownicy byli w tym czasie na uroczystości pogrzebowej jego krewnej. Gdy jednak do mieszkania przyszła córka właścicielki, zorientowała się, że doszło do włamania i od razu powiadomiła Policję. Natychmiast na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy już po godzinie zatrzymali 42-letniego mieszkańca Kłodzka oraz jego młodszego kolegę, odpowiedzialnych za kradzież z włamaniem.

Mundurowi odzyskali większą część skradzionego mienia, które znaleźli w mieszkaniu sprawców włamania. Wartość strat spowodowana przestępczym działaniem mężczyzn oszacowano na ponad tysiąc złotych. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kilka dni wcześniej na terenie Kłodzka ci sami mężczyźni dopuścili się również innych przestępstw, bowiem wyłamali zabezpieczenie zbiornika paliwa kombajnu, skąd zabrali 150 litrów oleju napędowego. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że złodziejski duet odpowiedzialny jest także za kradzież trzech akumulatorów z maszyn rolniczych zaparkowanych w pomieszczeniach gospodarczych na terenie miasta, czym spowodowali straty w wysokości 4 tysiące złotych.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Natomiast 42-latek odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa i grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony