Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 17.01.2023

Do pościgu funkcjonariuszy za kierującym audi doszło na terenie Gminy Chojnów. Mężczyzna znany był policjantom i wiedzieli, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 30-letni kierujący pomimo wydawanych wyraźnych znaków świetlnych i dźwiękowych kontynuował ucieczkę, popełniając tym samym szereg wykroczeń na drodze i stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie rozpoczął ucieczkę pieszo, gdzie po kilkuset metrach został zatrzymany przez policjantów. Jak się dodatkowo okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających, a jego pojazd nie miał badań technicznych. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z legnickiej drogówki, pełniąc służbę na terenie Gminy Chojnów, zauważyli kierującego pojazdem marki Audi, który znany był policjantom z popełnianych wcześniej wykroczeń i przestępstw. Z uwagi na wiedzę, jaką posiadali na temat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, jaki posiada kierujący, wydali sygnały mężczyźnie do zatrzymania się do kontroli drogowej. 30-letni mieszkaniec Gminy Miłkowice nie zamierzał zatrzymać się, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Policjanci podjęli pościg za kierującym, który pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował ucieczkę, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając realne zagrożenie na drodze. Mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością, wyprzedzał pojazdy, przekraczając linię ciągłą, tym samym zmuszał pojazdy jadące z naprzeciwka do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia czołowego. W pewnym momencie 30-latek stracił panowanie nad pojazdem i swoją ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyzna opuścił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo przez pola, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.
 

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji potwierdzono fakt, iż mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Ponadto, po przebadaniu narkotestem, okazało się, że jest on pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie miał badań technicznych. Zatrzymanego po przebadaniu w szpitalu osadzono w policyjnym areszcie.

Teraz 30-latek odpowie za swoje lekkomyślne zachowanie i narażenie zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony