Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli felgi samochodowe. Jednemu z podejrzanych policjanci postawili również zarzut kradzieży sklepowych

Data publikacji 18.01.2023

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali dwóch mieszkańców Grzmiącej, którzy kilka dni wcześniej z terenu jednej z posesji ukradli sporą ilość felg samochodowych wraz z oponami, gdzie wartość strat oszacowana została na blisko 6 tysięcy złotych. Jednemu z podejrzanych mundurowi postawili także zarzut za kradzieże sklepowe w krótkich odstępach czasu. Mężczyźni podczas czynności procesowych złożyli wyjaśnienia.

O tym, że na terenie jednej z posesji przy ul. Kolejowej w Głuszycy doszło w ostatnich dniach do kradzieży łącznie trzynastu samochodowych felg aluminiowych, policjanci z tej miejscowości zostali poinformowani 16 stycznia.
Przeprowadzone przez mundurowych działania operacyjne i procesowe, w tym analiza zabezpieczonego monitoringu, pozwoliły na szybkie ustalenie sprawców przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkający sąsiedniej miejscowości w wieku 39 i 40-latek. Obaj zostali zatrzymani w mieszkaniu jednego z nich jeszcze tego samego dnia wieczorem.

Podejrzani noc spędzili w dwóch różnych celach wałbrzyskiej komendy, by we wtorek usłyszeć zarzuty. Policjanci 40-latkowi dodatkowo udowodnili, że od października zeszłego roku do stycznia tego roku w krótkich odstępach czasu wykradł wyroby alkoholowe z jednego z marketów w Głuszycy, gdzie wartość strat oszacowana została na łączną kwotę ponad 800 złotych.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Niewielką część skradzionego mienia funkcjonariusze ostatecznie odzyskali.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • policjant podczas czynności
  • policjant podczas czynności
  • policjant podczas czynności
Powrót na górę strony