Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzebniccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży stempli budowlanych

Data publikacji 20.01.2023

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy w wyniku realizacji sprawy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży stempli budowlanych wraz z uchwytami na szkodę jednego z mieszkańców gminy Wisznia Mała. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze trzebnickiej jednostki Policji we wtorek 17 stycznia przyjęli zawiadomienie o kradzieży, do której doszło na przełomie wrześnie i października ubiegłego roku na terenie gminy Wisznia Mała. Łupem amatora cudzego mienia padły wtedy stemple budowlane wraz z uchwytami o wartości 2 tysięcy złotych.

W związku z otrzymanym zgłoszeniem policjanci wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży mienia. Zebrane przez nich informacje, jeszcze tego samego dnia doprowadziły do 58-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który jak się później okazało, dokonał kradzieży. Śledczy ujawnili część skradzionego mienia, które trafiło do właściciela.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał. Za popełniony czyn odpowie przed sądem, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438
 826

Powrót na górę strony