Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Głogowa zatrzymany za liczne włamania. Na sumieniu miał między innymi kradzież instalacji do przerabiania miodu

Data publikacji 20.01.2023

Głogowscy kryminalni zatrzymali 41-latka podejrzanego o włamania do samochodów i kradzież elektronarzędzi oraz szereg innych przestępstw, między innymi kradzież elementów instalacji do przerabiania miodu. Łączna wartość skradzionego mienia to blisko 45 tysięcy złotych. Za swoje występki odpowie teraz przed sądem, a grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku do mundurowych z Głogowa zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni, których zawiadomienia dotyczyły kradzieży z włamaniem do pojazdów. Sprawca w samochodach niszczył drzwi lub wybijał szyby. Następnie z ich wnętrza kradł elektronarzędzia, portfele z zawartością kart bankomatowych i dowodów rejestracyjnych, a także sprzęt elektroniczny.

Policjanci pionu kryminalnego, podczas przeprowadzonych czynności, zgromadzili szereg dowodów wskazujących na tożsamość sprawcy. Przesłuchania świadków oraz analiza zapisów nagrań monitoringu pozwoliła na ustalenie rysopisu sprawcy, na podstawie którego wytypowano jedną osobę.

Ustalenia mundurowych znalazły potwierdzenie w mieszkaniu oraz piwnicy zatrzymanego 41-letniego mieszkańca Głogowa. Podczas sprawdzenia pomieszczeń podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili większość skradzionego mienia, które zostało już zwrócone właścicielom. Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nim również amfetaminę i metamfetaminę, z których można przygotować kilkaset porcji handlowych narkotyku.

Jak się okazało mężczyzna miał również na sumieniu włamanie do magazynu, skąd dokonał kradzieży metalowych elementów instalacji do przerabiania miodu. Łączne straty wyrządzone przez złodzieja to kwota blisko 45 tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz odpowie nie tylko za kradzież z włamaniem, ale również za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Głogowie
st. asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony