Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań dolnośląskich policjantów pn. „Bezpieczna autostrada A4”

Policjanci ruchu drogowego w miniony piątek na dolnośląskim odcinku autostrady A4- jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Polsce przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa. Mundurowi przemieszczali się po drodze zarówno oznakowanymi jak i nieoznakowanymi radiowozami, a z powietrza sytuację obserwowali policyjni piloci drona. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do obowiązujących przepisów.

Kolejna akcja za dolnośląskimi policjantami. Tym razem funkcjonariusze przeprowadzili działania „Bezpieczna autostrada A4”. Funkcjonariusze ze wszystkich jednostek Policji, przez których teren przebiega ta jedna z najbardziej ruchliwych dróg w Polsce, przystąpili do tych wzmożonych działań.

Na autostradę wyjechały oznakowane i nieoznakowane radiowozy, a sytuację z powietrza obserwowali policyjni piloci drona. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe oznakowanie pojazdów podczas zatrzymania, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów i prawidłowość przewożonego ładunku, a także prawidłowość korzystanie osób pieszych z dróg.

Policjanci z Wrocławia, Legnicy, Bolesławca, Jawora, Oławy, Lubina, Zgorzelca i Złotoryi skontrolowali ponad 270 pojazdów. Niestety nie wszystkie osoby siedzące za kierownicą stosowały się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze stosowali prawem przewidziane środki, a ujawnili ponad 200 wykroczeń. Podczas działań zatrzymali także 13 dowodów rejestracyjnych, a badania stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych nie wykazało kierujących pod wpływem alkoholu.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na autostradzie A4, tego typu akcje będą cyklicznie powtarzane przez dolnośląskich policjantów. Pamiętajmy jednak, aby wsiadając do pojazdu kierować się rozsądkiem i rozwagę tak, abyśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

  • Działania na autostradzie a4
  • Działania na autostradzie a4
  • Działania na autostradzie a4
Powrót na górę strony