Bieżące informacje

Jechał na zakazie, a w mieszkaniu trzymał spore ilości amfetaminy

Data publikacji 23.01.2023

Policjanci z wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka, który pomimo orzeczonego wobec niego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował samochodem. Kryminalni, którzy od dłuższego czasu podejrzewali mężczyznę o posiadanie sporej ilości narkotyków, w jego miejscu zamieszkania odnaleźli worek z białym proszkiem. Była to amfetamina, której ilość wystarczyłaby do przygotowania 2700 porcji handlowych.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej 19 stycznia bieżącego roku przez policjantów pionu prewencji wałbrzyskiej komendy Policji. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku sądu mieszkaniec Wałbrzycha posiada obowiązujący od 2018 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 24-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem osobowym, popełniając tym samym przestępstwo.

Czynności procesowe z mężczyzną wykonali policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu. Funkcjonariusze podejrzewali, że wałbrzyszanin zajmuje się nielegalnym procederem i jest w posiadaniu sporej ilości narkotyków. W trakcie sprawdzenia miejsca zamieszkania zatrzymanego kryminalni odnaleźli worek z zawartością znacznej ilości białego proszku. Badanie substancji wykazało, że jest to amfetamina, a jej ilość wystarczyłaby do przygotowania 2700 porcji handlowych.

Teraz 24-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

  • osoba z seledynową opaską zakłada kajdanki osobie w czarnej bluzie z biało-czerwonymi paskami na ściągaczu bluzy
  • Przezroczysty worek z biały proszkiem leżący na powierzchni
  • Osoba w jasnej bluzie z kapturem wprowadza na tylne siedzenie samochodu osobę z kajdankami założonymi na ręce z tyłu
Powrót na górę strony