Bieżące informacje

Groził żonie siekierą– wydano wobec niego nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego

Data publikacji 23.01.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną. 43-latek wyzywał, szarpał i bił pokrzywdzoną, a także przy pomocy siekiery groził jej pozbawieniem życia. Prokurator wobec sprawcy zastosował między innymi nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

20 stycznia 2023 roku, około godziny 23.00 dyżurny jednostki Policji został powiadomiony przez kobietę, że mąż grozi jej pozbawieniem życia przy użyciu siekiery. Według pokrzywdzonej groźby kierowane wobec niej przez 43-latka były realne i możliwe do spełnienia, tym bardziej, że wcześniej wysyłał on wiadomości, w których groził jej pozbawianiem życia.

Skierowany na miejsce patrol złożony z Kierownika Rewiru II Dzielnicowych oraz dzielnicowego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zastał czekającą na nich przed budynkiem zgłaszającą. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej mąż nadal jest agresywny oraz nie chce wpuścić jej do mieszkania. Potwierdziła również informacje przekazane telefonicznie dyżurnemu. Znajomy, którego kobieta poprosiła o pomoc w dotarciu do mieszkania, przytrzymywał drzwi do momentu przyjazdu policji, uniemożliwiając 43-latkowi wyjście z niego. Policjanci zatrzymali agresora podejrzewanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną. Okazało się również, że był on nietrzeźwy- badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz dozór policyjny. Za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony