Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący z narkotykami i pod ich wpływem wpadł w ręce policjantów z Jawora podczas kontroli drogowej

Data publikacji 24.01.2023

Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 23-latkowi, który posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Zatrzymany wpadł w ręce funkcjonariuszy z Jawora podczas niedzielnej kontroli drogowej w Zębowicach. Mężczyzna kierował również autem będąc pod wpływem narkotyków, co potwierdziło wstępne badanie testerem. Za popełnione przestępstwo 23-letni jaworzanin odpowie teraz przed sądem.

W niedzielę (22 stycznia br.) około godz. 21.30 w Zębowicach funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata, którym kierował 23-latek z Jawora.

Podczas wykonywanych czynności kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, dlatego policjanci nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Jak się okazało powodem zdenerwowania 23-latka była jazda pod wpływem substancji zakazanych. Badanie testerem narkotykowym wykazało w organizmie mężczyzny obecność aż trzech różnych substancji: marihuany, amfetaminy i metamfetaminy.

Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo, za jakie odpowie 23-latek. Powodem zdenerwowania podczas kontroli drogowej były również narkotyki, które kierowca posiadał przy sobie. W pojeździe, na półce przy dźwigni zmiany biegów, policjanci ujawnili aluminiowe opakowanie, a w nim woreczek strunowy, w którym znajdowała się biała, skrystalizowana substancja. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to metamfetamina. W sumie w ręce jaworskich stróżów prawa wpadło kilka porcji handlowych tego narkotyku.

Jaworzanin został zatrzymany i doprowadzony do jednostki celem wykonania niezbędnych czynności procesowych. Odpowie on za posiadanie środków psychotropowych, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, to 23-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem działania zakazanych środków.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony