Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trójkę okradli dwa markety, wpadli w ręce głuszyckich i wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 24.01.2023

Informacje zebrane w sprawach kradzieży sklepowych, które miały miejsce na terenie dwóch gmin powiatu wałbrzyskiego, pozwoliły kryminalnym tamtejszej komendy Policji oraz funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymać trzech mężczyzn. Cała trójka wspólnie i w porozumieniu wyniosła z placówek handlowych artykuły spożywcze i chemiczne o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych. Dodatkowo w sprawie zatrzymano kobietę odpowiedzialną za paserstwo. Mienie zostało w całości odzyskane i zabezpieczone.

20 stycznia głuszyccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży z jednego z marketów w Jedlinie-Zdroju trzech wózków sklepowych zapełnionych opakowaniami kawy. Pracownicy ochrony pomimo podjętej próby ujęcia sprawców nie zdołali tego zrobić, lecz pogoń za uciekającymi mężczyznami spowodowała porzucenie przez nich łupu. Odzyskane 71 opakowań kawy wycenione zostało na łączną kwotę ponad 2100 złotych.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy w wyniku podjętych czynności, zwrócili uwagę na jeden z zaparkowanych nieopodal miejsca zdarzenia samochodów, przy którym zatrzymali pierwszego ze sprawców - 32-letniego wałbrzyszanina. Pozbawiona środka transportu pozostała dwójka sprawców została zatrzymana przez kryminalnych z wałbrzyskiej komendy. 20 i 21-latek uciekali pieszo w kierunku Wałbrzycha.

W trakcie wykonywania czynności mundurowi ustalili, że do podobnej kradzieży doszło tego samego dnia o poranku w jednym z marketów w Boguszowie-Gorcach, gdzie utracone zostały kolejne opakowania kawy oraz kapsułki do prania o łącznej wartości ponad 4800 złotych. Szybko potwierdziło się, że trzej zatrzymani w Jedlinie-Zdroju mężczyźni odpowiadają rysopisom sprawców z Boguszowa-Gorc.

Podczas czynności procesowych sprawcy wskazali miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów. Policjanci w mieszkaniu jednego z zatrzymanych ujawnili i w całości zabezpieczyli utracone mienie. Funkcjonariusze zatrzymali także 45-latkę, która pomagała w ukryciu przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Kobieta odpowie teraz za paserstwo.

Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Teraz ich sprawą zajmie się sąd, a grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony