Bieżące informacje

Nietrzeźwa 19-latka wezwała Policję, wyzywała mundurowych, a na koniec proponowała łapówkę

Data publikacji 24.01.2023

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 19-letniej mieszkance Legnicy, która wezwała Policję, po czym nie chciała wpuścić funkcjonariuszy do mieszkania, kierowała wobec nich słowa wulgarne i obelżywe. Po zatrzymaniu za to przestępstwo popełniła kolejne, proponując mundurowym wręczenie korzyści majątkowej w kwocie 10 tysięcy złotych. Jej sprawa znajdzie finał w sądzie.

W minioną niedzielę po godzinie 4:00 legniccy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań na terenie miasta. Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce, znajdująca się w mieszkaniu kobieta używała wobec mundurowych słów wulgarnych i obelżywych oraz nie chciała ich wpuścić do mieszkania.

Po wejściu funkcjonariuszy do mieszkania, kobieta w dalszym ciągu znieważała policjantów, w związku z czym została zatrzymana. Jak się okazało, nad wyraz agresywna i pobudzona 19-latka osobiście wezwała Policję. Ponadto przeprowadzone u niej badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie był to koniec niemądrych pomysłów zatrzymanej. W trakcie doprowadzenia do jednostki Policji, kobieta stwierdziła, że podejmie próbę uwolnienia się. W związku z tym 19-latka zaproponowała policjantom wręczenie im korzyści majątkowej w wysokości 10 tysięcy złotych w zamiana za odstąpienie od wykonywania z nią dalszych czynności. Zatrzymana tym samym popełniła kolejne przestępstwo.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie podejrzana usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności. 19-latka teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić je może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony