Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, dodatkowo odpowie za kradzieże i włamania

Data publikacji 24.01.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności, który dodatkowo ma na koncie 17 czynów. Są to kradzieże i kradzieże z włamaniem, których dopuścił się w grudniu ubiegłego roku w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. recydywy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji i z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 1 miesiąca, który dodatkowo podejrzany jest o kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili policjanci 36-latek 10 grudnia ubiegłego roku z otwartego samochodu ukradł portfel wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz telefonem komórkowym. Okazało się, że mężczyzna skradzionymi kartami posłużył się 15 razy płacąc za drobne zakupy w sklepach. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na około 1600 złotych.

Ponadto ma on na koncie kradzież dwóch kamer monitoringu zewnętrznego umieszczonego na ścianach jednego z jeleniogórskich sklepów o łącznej wartości 3000 złotych. Okazało się, że przestępstw, których ma na koncie łącznie 17, dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia. Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Po wykonanych czynnościach procesowych mężczyzna został umieszczony w areszcie śledczym w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności za inne czyny.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony