Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad matką, najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 24.01.2023

Dzięki dowodom zebranym przez policjantów trzebnicki sąd na wniosek prokuratury wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 55-latka, podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką. Mężczyzna nie stosował się również do sądowego nakazu i zakazu w związku z popełnionym w przeszłości podobnym przestępstwem. Grozi mu teraz kara do 7 lat i 6 miesięcy lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, późną nocą, funkcjonariusze Ogniwa ds. Prewencji żmigrodzkiego komisariatu zostali wezwani na interwencję domową. 81-latka prosiła o pomoc policjantów, gdyż jej syn w trakcie wszczętej awantury kierował wobec niej groźby pozbawienia życia. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającą oraz jej 55-letniego potomka, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Seniorka przekazała będącym na miejscu funkcjonariuszom, że syn ubliża jej słowami wulgarnymi oraz grozi jej pozbawieniem życia.

Jak się okazało 55-latek nie stosował się do sądowego zakazu zbliżania do pokrzywdzonej oraz do nakazu opuszczenia wspólnie z nią zajmowanego lokalu mieszkalnego. Policjanci w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zatrzymali agresywnego mieszkańca powiatu trzebnickiego. Mężczyzna nie był świadomy, że najbliższe dni spędzi w policyjnym areszcie.

Czas zatrzymania wyrodnego syna żmigrodzcy kryminalni spędzili na gromadzeniu materiału dowodowego. Kiedy podejrzany wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją matką oraz niestosowania się do sądowego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie z nią lokalu, przy czym 55-latek czynu tego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego trzebnicka prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Trzebnicy przychylił się do wniosku prokuratora i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 55-latka na okres 3 miesięcy.

Sprawą mieszkańca powiatu trzebnickiego zajmie się teraz sąd, a za popełniony czyn grozi mu kara nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony