Bieżące informacje

Uciekał przed policją. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 24.01.2023

Kryminalni z Komisariatu Policji w Pieńsku po pościgu zatrzymali kierującego samochodem. Jak się okazało mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a kara jaka mu grozi to 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Pieńsku podczas patrolu terenu Gminy Węgliniec zauważyli pojazd marki Peugeot, który poruszał się z nadmierną prędkością oraz miał niesprawne światła mijania. Funkcjonariusze nadając sygnały świetlne i dźwiękowe wydali polecenie zatrzymania pojazdu celem przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierujący zlekceważył je i podjął próbę ucieczki. Chcąc zgubić pościg, mężczyzna skręcił w polną drogę, gdzie po przejechaniu kilkuset metrów ugrzązł w błocie.

Policjanci zatrzymali uciekiniera, który jak się okazało miał wiele na sumieniu. Po sprawdzeniu baz danych okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz ma cofnięte decyzją starosty uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem, a za popełnione przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowanie wbrew sądowemu zakazowi i pomimo cofniętych uprawnień odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony