Bieżące informacje

Zamiast ogórków, w słoikach trzymał… marihuanę

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali 37- letniego mieszkańca tej miejscowości, który w swojej piwnicy, w słoikach po ogórkach ukrywał marihuanę. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem, grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 22 stycznia br., około godz. 20.40 policjanci z jelczańskiej prewencji patrolując osiedle Piastowskie zauważyli, że na al. Wolności, w piwnicy jednego z bloków przez długi czas świeci się światło. Mundurowi postanowili sprawdzić te pomieszczenia, pod kątem możliwego włamania. Zastali w niej jednak czterech mężczyzn w wieku od 35 do 37 lat, a już zbliżając się do otwartego pomieszczenia poczuli charakterystyczny dla palonej marihuany zapach.

W trakcie dalszych ustaleń, na jednej z półek, na której znajdowały się słoiki z przetworami, mundurowi zauważyli dwa słoiki, w których zamiast ogórków był susz roślinny. Chwilę później okazało się, ze jest to marihuana. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z mężczyzn policjanci ujawnili kolejne porcje tego narkotyku.

Dzięki dociekliwości i spostrzegawczości policjanci zabezpieczyli ponad 400 porcji handlowych marihuany.

Właściciel słoików, mieszkaniec Jelcza Laskowic, został zatrzymany w policyjnym areszcie, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony