Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał hałas, powiadomił Policję. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 25.01.2023

W ręce lubińskich policjantów wpadła para podejrzewana o włamania do piwnic w jednym z bloków mieszkalnych. Podejrzani to 21-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna. Oboje zostali zatrzymani wkrótce po telefonie od mieszkańca budynku i dzięki tej informacji nie zdołali nic wynieść. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem, a kara jaka może im grozić to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie telefonicznie otrzymał informację o prawdopodobnym włamaniu do piwnic w jednym z bloków na osiedlu „Przylesie”. W rejon zgłoszenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z lubińskiej jednostki.

Technik kryminalistyki i policjant operacyjny dojechali na miejsce jako pierwsi. Funkcjonariusze przy dwóch otwartych pomieszczeniach piwnicznych zastali kobietę i mężczyznę. Jak się okazało nie byli oni mieszkańcami tego bloku i nie potrafili w racjonalny sposób wyjaśnić swojej obecności w piwnicy. W absurdalny sposób tłumaczyli się chęcią obejrzenia przedmiotów znajdujących się w piwnicy.

Policjanci oczywiście nie dali się nabrać na te wyjaśnienia. Mundurowi odkryli poprzecinane zabezpieczenia w drzwiach wejściowych do dwóch pomieszczeń piwnicznych oraz część wyniesionego już na korytarz łupu. Para została zatrzymana i przewieziona do lubińskiej komendy.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem, do których 21-latka i 37-latek się przyznali. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a kara, jaka im może grozić, to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony