Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości zatrzymany podczas kontroli drogowej

Data publikacji 25.01.2023

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy w trakcie służby na terenie Złotoryi zatrzymali kierowcę poszukiwanego celem doprowadzenia do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Okazało się także, że kierował on autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do 5 lat.

Policjanci podczas kontroli drogowych nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, weryfikują stan trzeźwości kierowców czy sprawdzają stan techniczny pojazdów, ale także potwierdzają dane kierowców. Właśnie podczas takich sprawdzeń funkcjonariusze ujawniają nieprawidłowości dotyczące kontrolowanych osób.

Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec Złotoryi, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniących służbę na terenie Złotoryi. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, z weryfikacji danych kierowcy wynikało, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych 5 miesięcy. Będzie odpowiadał również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony