Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 28-letnią kobietę i odzyskali przywłaszczone przez nią mienie

Data publikacji 25.01.2023

Funkcjonariusze z Wałbrzycha w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali 28-letnią kobietę podejrzaną o oszustwo. Wałbrzyszanka wyłudziła sprzęt i usługi telekomunikacyjne o łącznej wartości blisko 1500 złotych. Funkcjonariusze odzyskali mienie w postaci telefonu komórkowego. O dalszym losie mieszkanki Wałbrzycha zdecyduje teraz sąd. Kobiecie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w Lubiechowie wałbrzyscy policjanci zatrzymali oszustkę - 28-letnią mieszkankę miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kobieta przez Internet wyłudziła na cudze dane personalne sprzęt oraz usługi telekomunikacyjne na kwotę blisko 1500 złotych.

Jak ustalili śledczy, podejrzana celowo wprowadziła w błąd pracowników firmy świadczącej usługi telekomunikacyjne, bo nie zamierzała wywiązać się z umowy, a winą chciała obarczyć kogoś innego.

W trakcie sprawdzenia miejsca zamieszkania zatrzymanej policjanci odzyskali w całości powierzony sprzęt i dodatkowo zabezpieczyli od 28-latki mienie na poczet przyszłej kary.

Za dokonane oszustwo grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. O dalszym losie kobiety zdecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony