Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg w Polanicy-Zdroju, zatrzymany miał zakaz kierowania pojazdami

Data publikacji 25.01.2023

Policjanci z Polanicy-Zdroju w godzinach nocnych przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Poruszający się samochodem osobowym 24-latek zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Ostatecznie wjechał na teren prywatnej posesji i uciekł do budynku. Okazało się, że podejrzany miał aktualny zakaz kierowania pojazdami. Teraz będzie odpowiadał przed sądem, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju w trakcie patrolu zauważyli jadący drogą samochód osobowy. Wiedza mundurowych wskazywała, że prowadzący samochód mężczyzna może nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego do kontroli. W związku z tym wydali mu polecenie do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Siedzący za kierownicą auta mężczyzna nie reagował jednak na wezwania funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi podjęli pościg za uciekającym 24-latkiem, który ignorował przepisy ruchu drogowego. Podczas brawurowej jazdy zmuszał on znajdujących się na trasie przejazdu innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania, powodując jednocześnie zagrożenie dla nich oraz prowadzących pościg policjantów.

Niebezpieczna jazda uciekiniera zakończyła się po kilku kilometrach w sąsiedniej miejscowości. Mężczyzna wjechał na teren prywatnej posesji i wbiegł do budynku. Nie na wiele mu się to zdało, gdyż upór goniących go mundurowych doprowadził do zatrzymania nieodpowiedzialnego 24-latka. Jak się okazało przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Sprawdzenie w bazach danych wykazało, że mężczyzna posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Uciekinier usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochód, a także jazdy samochodem pomimo posiadania sądowego zakazu, do których się przyznał.

Podejrzany tłumaczył się obawą o konsekwencje jazdy autem pomimo zakazu. Szkoda, że nie pomyślał o tym przed zajęciem miejsca za kierownicą pojazdu. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozi mu kara do lat 5 pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony