Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oleśniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży mebli z terenu fabryki. Jeden z zatrzymanych odpowie również za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 26.01.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży mebli na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z mężczyzn w miejscu zamieszkania posiadał ponad 300 porcji handlowych substancji psychoaktywnych. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

Do dyżurnego oleśnickiej jednostki zadzwonił pracownik ochrony jednego z producentów mebli, który poinformował, że kierujący białym peugeotem nie zatrzymał się do kontroli ładunku, przy wyjeździe z terenu fabryki. Zgłaszający mężczyzna przekazał, że jedzie za tym pojazdem, dokładnie przekazując swoją lokalizację. Dyżurny jednostki pilnie skierował patrole we wskazane przez zgłaszającego miejsce. W chwili dojazdu policjantów, kierujący zatrzymał swój pojazd i zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze widząc w oddali mężczyznę udali się za nim w pościg pieszo. Podczas przeszukiwania terenu na miejsce został skierowany funkcjonariusz z psem tropiącym. W trakcie czynności pies – Opi, podjął trop i doprowadził swojego przewodnika do oddalonego o kilkaset metrów rowu melioracyjnego, w którym schował się kierujący peugeotem.

Mężczyzna został zatrzymany, a na jaw wyszły kolejne naruszenia obowiązujących przepisów. Tablice rejestracyjne umieszczone na pojeździe francuskiego producenta pochodziły od innego auta, a nalepka kontrolna na szybie była zaklejona taśmą.

W trakcie wykonywanych czynności oleśniccy kryminalni potwierdzili, że zatrzymany 21-latek kilkukrotnie dokonywał kradzieży mebli. Jakby tego było mało, mundurowi ujawnili przy mężczyźnie, w kieszeni jego spodni tabletkę extasy, dlatego też mając podejrzenie, że kierował pod wpływem środków odurzających, została pobrana mu krew do badań. Oleśniccy policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania 21- latka ujawnili 300 porcji handlowych substancji psychoaktywnych, wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe.

Intensywna pracy funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania kompanów 21-latka -  43-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego oraz 42-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego. Jeden z nich na terenie swojej posesji posiadał elementy mebli pochodzące z kradzieży.

Przestępcze trio dokonało kradzieży mebli na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Dwóch zatrzymanych mężczyzn odpowie przed sądem za kradzieże, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierujący peugeotem zatrzymany jako pierwszy, ma na swoim koncie więcej czynów zabronionych i za wszystkie odpowie na sali sądowej.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel

tel. 601 589 781

Powrót na górę strony