Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował kradzionym pojazdem pod wpływem narkotyków – został zatrzymany

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz kradzież pojazdu. Okazało się, że auto, którym kierował, zostało skradzione kilka dni temu na terenie Lubina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyny, o które jest podejrzewany, odpowie przed sądem, a grozić mu może kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz o kradzież pojazdu.

W nocy z 25 na 26 stycznia 2023 roku, około godziny 2.00 policjanci w trakcie patrolu na jednej z ulic Jeleniej Góry zauważyli pojazd marki Skoda Fabia, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyspieszył. Mężczyzna zjechał na jedną ze stacji paliw, zatrzymał auto i rzucił się pieszo do ucieczki.

Funkcjonariusze ruszyli za nim i po około 200 metrach zatrzymali, a na jego rękach znalazły się kajdanki. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Mężczyzna był agresywny i wyraźnie pobudzony, oświadczył, że uciekał, gdyż chwilę wcześniej zażywał narkotyki. Przeprowadzone przez policjantów badanie testerem narkotykowym potwierdziło jego słowa.

Sprawdzenie pojazdu w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna, 9 stycznia 2023 roku został skradziony na terenie Lubina, a zamontowane tablice rejestracyjne pochodzą z innego auta.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za czyny, których się dopuścił grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony