Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies wytropił w salonie gier poszukiwanego amfetaminę

Data publikacji 27.01.2023

Oławscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 32-latka, który dodatkowo posiadał znaczne ilości amfetaminy, a w zarządzanym przez siebie lokalu miał ustawione nielegalne automaty do gier hazardowych. Część substancji wywęszył pies służbowy. W oczekiwaniu na decyzję sądu o losie podejrzanego, z uwagi na wcześniejsze poszukiwania, spędzi on najbliższe miesiące w areszcie. Kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie, zajmującego się między innymi zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 32-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał amfetaminę. Podczas sprawdzenia pomieszczeń, poza substancją psychotropową, mundurowi natrafili na klucze do salonu gier, który obsługiwał mężczyzna.

W trakcie dalszych czynności, w lokalu znajdującym się na terenie miasta, kryminalni ujawnili sześć maszyn do gier hazardowych. Dzięki wykorzystaniu psa służbowego zajmującego się wykrywaniem narkotyków, w jednej ze znajdujących się tam szafek, czworonożny towarzysz policjantów odnalazł słoik z zawiniątkiem foliowym, w którym znajdowała się amfetamina. Funkcjonariusze podczas czynności zabezpieczyli łącznie ponad 1100 porcji handlowych substancji psychotropowej.

Zatrzymany oławianin, oprócz odpowiedzialności karnej za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowej, musi się liczyć również z konsekwencjami posiadania automatów do nielegalnych gier hazardowych. Na decyzję sądu 32- latek będzie oczekiwał w areszcie śledczym, gdzie w związku z wcześniejszymi poszukiwaniami spędzi najbliższe miesiące.

Kara, jaka może grozić mężczyźnie za popełnione czyny, to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony