Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki legnickim policjantom kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 27.01.2023

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 25-latka, który w mieszkaniu posiadał znaczną ilość środków odurzających. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej policjantów niemal 300 porcji handlowych narkotyków nie trafi do obrotu. Sprawą mężczyzny zajmie się teraz sąd, a kara, jaka mu grozi, to nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, po raz kolejny udaremnili wprowadzenie do obrotu znaczniej ilości środków odurzających. Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na zatrzymanie 25-letniego mężczyzny, który w mieszkaniu na terenie Legnicy posiadał znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych. W trakcie sprawdzenia mieszkania legniczanina policjanci zabezpieczyli blisko 100 porcji marihuany, kilka działek metamfetaminy i 180 sztuk tabletek MDMA.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna zajmował się handlem narkotykami, a niedozwolone substancje sprzedawał mieszkańcom Legnicy. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, a także wprowadzenia ich do obrotu.

Sprawą legniczanina zajmie się teraz sąd, a kara, jaka mu grozi, to nawet 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony