Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez jaworskich kryminalnych

Data publikacji 27.01.2023

Jaworscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Męcinka 35-letniego mężczyznę, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie organy ścigania, na którego w Polsce również czekała kara pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali na terenie gminy Męcinka 35-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany nie tylko przez Sąd Rejonowy w Jaworze celem odbycia 2 lat i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, ale także w związku z przestępstwami, których miał się dopuścić na terenie Niemiec- na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 35-latek został osadzony w policyjnym areszcie i wszczęto wobec niego procedurę ekstradycji w celu wydania niemieckim organom ścigania.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie całej Unii Europejskiej.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony