Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda kradzionym rowerem nie była najlepszym pomysłem poszukiwanego mężczyzny

Data publikacji 27.01.2023

Lubińscy policjanci, podczas patrolu miasta, zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który znany im był z wcześniejszej przestępczej działalności. Podczas kontroli okazało się, że jednoślad, którym się poruszał został skradziony. Na dodatek sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 33-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto podejrzany usłyszał 14 zarzutów dokonania kradzieży sklepowych na łączną kwotę 12 tysięcy złotych. Teraz najbliższe miesiące spędzi za więziennymi kratami.  

Policjanci Wydziału Prewencji lubińskiej komendy patrolując jedną z ulic, zauważyli jadącego rowerem, dobrze im znanego z wcześniejszych interwencji, mężczyznę. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy jednoślad, którym podróżował 33-latek, pochodzi z legalnego źródła. Podczas czynności przeczucia mundurowych potwierdziły się. Policjanci ustalili, że rower został skradziony w listopadzie minionego roku.

Nie był to jednak koniec problemów lubinianina. Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. W trakcie wykonywania czynności z 33-latkiem mundurowi ustalili, że jest on podejrzewany również o inne kradzieże.

Śledczy, na podstawie zebranego wcześniej materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie 14 zarzutów zaboru mienia. Lubinianin dokonywał kradzieży, przede wszystkim, drogich perfum i alkoholi, które następnie sprzedawał przypadkowym osobom. Straty, jakie spowodował 33-latek, oszacowano na łączną kwotę 12 tysięcy złotych.

Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące, a za ostatnie kradzieże dopiero odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt.
Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony