Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący pod wpływem alkoholu i narkotyków uciekał przed policjantami – został zatrzymany

Policjanci z Kowar zatrzymali mieszkańca powiatu kamiennogórskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a jakby tego było mało, przeprowadzone badanie testerem wykazało, że znajduję się także pod wpływem narkotyków. Mężczyzna odpowie również za kradzież paliwa. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd, a grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar w związku ze zgłoszeniem skierowali się na jedną ze stacji benzynowych, gdzie kierujący pojazdem marki Opel, zatankował paliwo za blisko 200 złotych, a następnie odjechał, nie płacąc rachunku.

Funkcjonariusze przystąpili do sprawdzenia najbliższej okolicy i już po kilku minutach zauważyli poszukiwane auto. Kierujący za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, dlatego też na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Policjanci włączyli sygnały świetle i dźwiękowe, na które mężczyzna nie zareagował, kontynuując jazdę.

Jechał z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po przejechaniu kilku kilometrów zjechał na zaśnieżoną drogę, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę.

Mężczyzna był jednak na tyle zdeterminowany, że porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. W pewnym momencie uciekinier bez buta poślizgnął się i upadł. 37-latek został zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego jest nietrzeźwy, a przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało, 37-latek znajdował się również pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło przeprowadzone testerem badanie.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony