Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 42-letniego sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 28.01.2023

Decyzją sędziego 42-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. 42-latek od początku grudnia ubiegłego roku stosował przemoc wobec swoich najbliższych. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Bolkowie zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego podejrzanego o znęcanie się nad domownikami.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten od początku grudnia ubiegłego roku stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swoich rodziców.

42-latek będąc pod wpływem alkoholu bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał rodziców słowami wulgarnymi, wymuszał od nich pieniądze na alkohol, zakłócał spokój i spoczynek nocny oraz groził im pozbawieniem życia. Zdarzało się, że sprawca stosował także przemoc fizyczną wobec pokrzywdzonych.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Dotyczy on psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodzicami.
Sędzia skorzystał z możliwości zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 42-latka na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się nad rodzicami mieszkańcowi powiatu jaworskiego grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!
Nie dawaj przyzwolenia!Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest czynem zabronionym, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603039942

Powrót na górę strony