Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast mleka modyfikowanego narkotyki – policjanci zatrzymali 35-latka ze znaczną ilością środków zabronionych

Data publikacji 30.01.2023

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry sprawdzając uzyskane informacje „odwiedzili” 35-latka, który miał posiadać znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna słysząc, że to funkcjonariusze weszli do pomieszczeń, schował się do szafy. W swoim domu przechowywał prawie 800 porcji handlowych marihuany, a także ponad 360 porcji metamfetaminy m.in. w opakowaniu po mleku dla dzieci. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, po czym następnego dnia Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za to przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry otrzymali informację o znacznych ilościach narkotyków, które mogą znajdować się w jednym z mieszkań na terenie miasta.

35-latek przebywający w domu słysząc, że to mundurowym otworzono drzwi, postanowił, że ukryje się w szafie. Jednak szybko został znaleziony przez doświadczonych funkcjonariuszy. Powodem takiego zachowania było zapewne to, że podczas przeszukania policjanci z Kamiennej Góry ujawnili znaczne ilości narkotyków. W pomieszczeniach w różnych miejscach m.in. w opakowaniu po mleku modyfikowanym dla dzieci czy po słodyczach znaleźli prawie 800 porcji handlowych marihuany, a także ponad 360 porcji metamfetaminy.

Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W kolejnym dniu Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze i zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Opis filmu: Film ze zdjęć. Zabezpieczone narkotyki i środki pieniężne

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.9 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.54 KB
    Deskrypcja filmu
Powrót na górę strony