Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zuchwałe kradzieże na terenie Bolesławca

Data publikacji 30.01.2023

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże na terenie miasta. Sprawca wchodził do niezamkniętych mieszkań albo lokali usługowych, a następnie kradł z nich z łatwo dostępnych miejsc pieniądze. Ostatnią kradzież uwieczniło oko kamery. Dodatkowo 39-latek był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże na terenie miasta. 39-latek łapał za klamki mieszkań, sprawdzając, czy są zamknięte na klucz. Jeśli udało mu się wejść do środka, kradł portfele lub pieniądze, które były w zasięgu ręki. W przypadku, gdy po otwarciu drzwi kogoś napotykał, twierdził, że szuka znajomego lub prosił o szklankę wody. Dla podejrzanego nie stanowiły problemu nawet kamery monitoringu. W styczniu mężczyzna wszedł do salonu kosmetycznego i wykorzystując rozmowę pracownika z klientem, dokonał kradzieży gotówki.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 39-latkowi zarzutów kradzieży. W tych sprawach w dalszym ciągu prowadzone są postępowania, jednakże mężczyzna już teraz trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Po zatrzymaniu okazało się, że podejrzany był poszukiwany celem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze występki.

Za popełnione czyny mężczyzna teraz odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

tel. 600 266 990

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.48 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony