Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już jutro policyjne działania pn. ,,NURD"

Data publikacji 30.01.2023

31 stycznia 2023 roku, od wczesnych godzin porannych, policjanci pełniący służbę na drogach na terenie naszego województwa, przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierujących rowerami. Jak wszyscy wiemy, ci właśnie użytkownicy dróg pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony technicznej, a nadwozie pojazdu stanowi dla nich wręcz zagrożenie.

Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstających na relacji kierujący samochodami, a użytkownicy pojazdów jednośladowych.

Zimowa aura nie sprzyja ostatnio korzystaniu z tych ostatnich, ale niezależnie od pogody, nadal sporo osób wybiera ten właśnie środek transportu, jako umożliwiający dotarcie do pracy. Kierujący jednośladami, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, są zagrożeni wypadkiem w ruchu drogowym. Powinniśmy zawsze pamiętać, że mniejsze gabaryty rowerów utrudniają innym ich spostrzeżenie. Każdy z nich powinien mieć świadomość, możliwości bycia niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu drogowego. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków pogodowych oraz wynikłych z ruchu, wszystko po to, aby zmniejszać ryzyko wypadku.

Kierujący samochodami powinni natomiast zwiększyć swoją uwagę, w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu, ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

Policjanci z drogówki od wczesnych godzin porannych, obejmą szczególnym nadzorem te miejsca, gdzie ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

mł. asp. Tomasz Nowak
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony