Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prochowiccy dzielnicowi zatrzymali sprawcę kradzieży kabli telekomunikacyjnych

Data publikacji 30.01.2023

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Prochowicach zatrzymali 33-latka, który od kilku miesięcy kradł kable telekomunikacyjne. Ze skradzionych przewodów wytapiał miedź, którą sprzedawał w skupie złomu. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od listopada 2022 r. na terenie gminy Prochowice odnotowano przypadki kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Sprawca działał pod osłoną nocy, odcinał kabel od sieci i kradł kilkudziesięciometrowe odcinki przewodów. Sprawą zajął się dzielnicowy, który przeglądał nagrania z kamer monitoringu oraz zbierał wszelkie informacje, które mogły okazać się pomocne w zatrzymaniu przestępcy.

W minionym tygodniu policjant skierował się w miejsce, gdzie miał przebywać wytypowany przez niego mężczyzna. Funkcjonariusz zastał w pomieszczeniu gospodarczym kompletnie zaskoczonego sprawcę, który w tym momencie wytapiał skradzione kable. Dzielnicowi ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Prochowic. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że sprawca wytapiał ze skradzionych kabli miedź, którą sprzedawał w skupie złomu. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Łączne straty powstałe w wyniku uszkodzenia sieci oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony