Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na 3 miesiące do aresztu trafił wnuk, który okradał swoją babcię

Data publikacji 31.01.2023

Jeleniogórski sąd postanowił o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące 20-latka podejrzanego o okradanie swojej babci, z którą zamieszkiwał. Dodatkowo mężczyzna miał wielokrotnie posłużyć się skradzionymi jej kartami płatniczymi, włamać się do mieszkania pod jej nieobecność oraz grozić seniorce. 20-latek łącznie w tej sprawie usłyszał 22 zarzuty. Za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 20-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu oraz o groźby karalne. Mężczyzna wcześniej został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze.

Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do babci oraz nakazał mu opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie. 20-latek do nakazów nie zastosował się, wobec czego jeleniogórski sąd postanowił o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego.

Jak ustalili funkcjonariusze, 20-latek od października ubiegłego roku do 29 stycznia bieżącego roku systematycznie okradał swoją babcię, z którą mieszkał. Jego łupem padł rower, dokumenty, pieniądze, karty płatnicze i inne drobne przedmioty. Okazało się, że jeleniogórzanin skradzionymi kartami 14 razy zapłacił za drobne zakupy w sklepach. Ponadto pod nieobecność babci włamał się do mieszkania, skąd ukradł pieniądze i klucze do altanki. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na ponad 5000 złotych. Łącznie mężczyzna w tej sprawie usłyszał 22 zarzuty.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony