Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, uszkodził 4 inne pojazdy

Data publikacji 31.01.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 42-latka, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, wjechał w cztery zaparkowane na ulicy auta, a następnie, oddalił się z miejsca kolizji. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

30 stycznia w późnych godzinach popołudniowych policjanci wałbrzyskiej drogówki otrzymali informację o kolizji na jednej z dróg na terenie miasta. Świadkowie zdarzenia przekazali, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna wjechał w cztery zaparkowane na ulicy samochody, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Dodali, że wyglądał na kompletnie pijanego.

Funkcjonariusze ustalili, gdzie znajduje się samochód kierowany przez sprawcę i zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania. Mundurowi od razu wyczuli od wałbrzyszanina woń alkoholu, a badanie wykazało u niego ponad 3 promile tej substancji w organizmie. Policjanci zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.

Dopiero po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut. Wałbrzyszanin za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie, jakim jest stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowie przed sądem, a kara, jaka mu grozi, to nawet 2 lata pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

  • czerwony samochód z rozbitym przednim zderzakiem
  • na dworze czerwony samochód, wkoło śnieg
  • biały samochód z rozbitym zderzakiem
Powrót na górę strony