Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta seniorów w legnickiej komendzie Policji

Seniorzy z Uniwersytetu III Wieku odwiedzili legnickich policjantów. W trakcie wizyty zwiedzili budynek komendy oraz zobaczyli z bliska pracę mundurowych. Goście spotkali się również z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także poznali zasady udzielania pierwszej pomocy.

Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w budynku Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zorganizowała spotkanie z seniorami z Uniwersytetu III Wieku. Podczas spotkania osoby starsze zobaczyły między innymi, jak wygląda stanowisko dyżurnego oraz odwiedziły policjantów w Wydziale Ruchu Drogowego. Goście mogli się również zapoznać ze sprzętem, na którym pracują funkcjonariusze z drogówki.

Podczas wizyty na komendzie seniorzy spotkali się również z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy opowiedzieli między innymi o bezpieczeństwie, roli odblasków na drogach oraz obowiązkowym wyposażeniu roweru. Na koniec słuchacze otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe, które z pewnością wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wykonany przez asp. szt. Marcina Webera. Policjant dodatkowo opowiedział na co zwracać uwagę podczas udzielania pomocy poszkodowanemu, przypomniał o najistotniejszych elementach wykonując połączenie na numer alarmowy 112 oraz o roli urządzenia AED.

Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, która przyniosła wiele uśmiechu, a nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla seniorów.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.35 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony