Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w Stroniu Śląskim ujawnili nielegalny pobór energii. 36-letnia kobieta korzystała z prądu z pominięciem licznika

Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z Lądka-Zdroju odpowiedzialności karnej nie uniknie 36-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego, która kradła energię elektryczną. Kobieta poprzez bezprawne podłączenie korzystała z prądu z pominięciem licznika. Policjanci obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności tego procederu, a nielegalna i niebezpieczna instalacja została już zlikwidowana. Podejrzewanej w tej sprawie kobiecie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Policji ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Stronia Śląskiego lokatorka kradnie prąd. Policjanci sprawdzili to miejsce i potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej. Sposób podłączenia poza pominięciem układu pomiarowego umożliwił 36-letniej kobiecie korzystanie z prądu. Nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. jak długo kobieta korzystała z nielegalnego poboru energii oraz na jaką kwotę spowodowała straty na szkodę spółki energetycznej.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Policjanci ostrzegają! Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony