Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzionym samochodem wylądował w rowie

Data publikacji 01.02.2023

Sprawca kradzieży samochodu nie zapanował nad pojazdem i wjechał nim do rowu. Uszkodzone auto pozostawił, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Legniccy kryminalni zatrzymali podejrzanego o to 42-latka. Na dodatek okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pojazdu marki Citroen o wartości 10 tysięcy złotych, do której doszło na terenie Gminy Krotoszyce. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, ustalili miejsce przebywania, a następnie zatrzymali w tej sprawie 42-letniego mieszkańca Jawora.

Jak się okazało, mężczyzna ukradł kluczyki od pojazdu, a następnie za ich pomocą odpalił silnik i odjechał. Brawurowa jazda i niekorzystne warunki atmosferyczne nie były dla niego dobrym połączeniem. Podczas jazdy jaworzanin nie zapanował nad pojazdem i wpadł do rowu. Uszkodzony i nienadający się do dalszej jazdy samochód pozostawił na miejscu zdarzenia, a sam uciekł. W toku wykonywanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów kradzieży pojazdu i kierowania nim pomimo posiadania sądowego zakazu, do których mężczyzna w całości się przyznał. Za popełnione przestępstwo sąd może wymierzyć mu karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony