Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego jaworskiej jednostki zatrzymali cztery osoby w związku z kradzieżą osobowego volkswagena

Data publikacji 01.02.2023

W nocy z 26/27 stycznia dyżurny jaworskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży volkswagena z osiedlowego parkingu na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Już po kilku godzinach odnaleźli skradzionego golfa i ustalili sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Jeleniej Góry - 19-latka oraz jej starsi koledzy w wieku 27, 29 i 38 lat.

Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy przyjechali na „gościnne występy” własnym pojazdem, którym kierowała 19-letnia kobieta.

Grupa skierowała się na jedno z osiedli mieszkaniowych, gdzie wytypowali  samochód, który postanowili ukraść. Kiedy 29-latek stał na czatach, jego o 10 lat starszy kolega zdołał otworzyć drzwi pojazdu i uruchomić silnik. Cała czwórka odjechała z miejsca i udała się w kierunku Jeleniej Góry. Po drodze zatrzymali się jeszcze w Jeżowie Sudeckim, gdzie z innego pojazdu dokonali kradzieży tablic rejestracyjnych i założyli je na skradzionego golfa. Pojazd zaparkowali na jednym z osiedli w pobliżu miejsca zamieszkania jednego ze złodziei.  

Podjęte w trakcie działań ustalenia, pozwoliły na szybkie odzyskanie skradzionego pojazdu. Volkswagen został zwrócony właścicielowi, a czterej sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Usłyszeli zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O ich najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony