Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszedł na przesłuchanie z narkotykami w kieszeni

Data publikacji 02.02.2023

Do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zgłosił się mieszkaniec powiatu, który został wcześniej wezwany, aby policjanci mogli wykonać czynności z jego udziałem w związku z prowadzonym postępowaniem. Kiedy przesłuchanie trwało 30-latek wyciągnął z kurtki notes ujawniając tym samym „bogatą” zawartość pozostałych kieszeni garderoby. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 70 porcji różnych narkotyków umieszczonych w woreczkach strunowych. Za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem.

Jeszcze w styczniu policjanci z Oleśnicy realizowali czynności związane z ujawnieniem przestępstwa popełnionego przez 30-letniego mieszkańca powiatu, który pomimo wydanego przez sąd zakazu, kierował pojazdem mechanicznym. Czynności procesowe w tej sprawie zostały zaplanowane do realizacji kilka dni później, dlatego sprawca tego czynu otrzymał wezwanie do stawiennictwa w jednostce w wyznaczonym terminie.

Kiedy mężczyzna zgłosił się do jednostki, policjant prowadzący postępowanie zaprowadził go do biura, gdzie rozpoczęło się przesłuchanie. W trakcie tych czynności 30-latek wyciągnął z kieszeni kurtki notes, z którego wystawał fragment woreczka strunowego. Natychmiast zainteresował się nim policjant podejrzewając, że może znajdować się tam substancja, której posiadanie jest zabronione. Białe kryształki znalezione w woreczku zostały poddane wstępnej analizie, która potwierdziła, że jest to amfetamina.

W dalszej kolejności policjant sprawdził zawartość pozostałych kieszeni odzieży wierzchniej mężczyzny ujawniając kolejne woreczki z substancjami. Ostatecznie funkcjonariusze zabezpieczyli w depozycie łącznie 30 porcji metamfetaminy, 40 porcji amfetaminy oraz 6 tabletek ecstasy.

30-latek będzie teraz uczestniczył w kolejnych czynnościach procesowych prowadzonych w sprawie posiadania narkotyków. Usłyszał już zarzuty, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony