Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła podczas interwencji domowej. Była poszukiwana przez policjantów za kradzieże

Data publikacji 02.02.2023

Policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy podczas interwencji domowej zatrzymali 35-letnią wałbrzyszankę. Ukrywająca się od dłuższego czasu przed wymiarem sprawiedliwości kobieta była poszukiwana przez funkcjonariuszy pierwszego komisariatu, którzy pracowali nad sprawą kradzieży sporej ilości mienia z jednego z budynków gospodarczych w Starych Bogaczowicach, gdzie w sprawie wcześniej zatrzymane zostały już trzy osoby.

Czworo sprawców - trzech mężczyzn i jedna kobieta - zorientowało się, że jedno z okien w budynku gospodarczym w Starych Bogaczowicach od dłuższego czasu jest uchylone. Co jakiś czas odwiedzali więc teren posesji i wykradali z niego wartościowe przedmioty. Na przestrzeni kilku miesięcy ubiegłego roku z budynku zniknęły między innymi różnego rodzaju narzędzia, elektronarzędzia, urządzenia techniczna, przewody, przedłużacze, zawory, miedziane złączki, a straty przekroczyły łącznie 70 tysięcy złotych.

Po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych policjanci kryminalni pierwszego komisariatu z Wałbrzycha jeszcze w zeszłym roku ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za popełnione czyny. Wszyscy wtedy przyznali się do dokonania serii przestępstw i złożyli wyjaśnienia.

35-latka natomiast od dłuższego czasu ukrywała się przed organami ścigania i była nieuchwytna. W miniony poniedziałek wpadła jednak w ręce policjantów ogniwa wywiadowczego podczas interwencji domowej na Podgórzu. We wtorek wałbrzyszanka również usłyszała zarzuty.

W związku z tymi zdarzeniami przypominamy, że złodzieje, kiedy tylko jest okazja, kradną pozostawiony bez nadzoru sprzęt - głównie narzędzia i elektronarzędzia. Łupem przestępców padają oczywiście także inne wartościowe przedmioty, które później za dużo mniejszą kwotę, niż ich rynkowa wartość, sprzedają.

Warto czasami więcej zainwestować we właściwe zabezpieczenie obiektów, aby nic nie stracić. Jak więc ustrzec się przed kradzieżami i włamaniami? Dokładnie pozamykajmy obiekty gospodarcze oraz prawidłowo zabezpieczmy cenne rzeczy. Zastosujmy systemy alarmowe w budynkach. Zabezpieczmy drzwi i okna w solidne zamki lub załóżmy rolety antywłamaniowe. Dla włamywaczy cenny jest czas, a pokonanie dodatkowej przeszkody może ich skutecznie zniechęcić.

Pamiętajmy, by zwróć uwagę na samochody obcych osób, które pojawiają się w rejonie posesji. Złodzieje często przed dokonaniem włamania obserwują pobliski teren. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń bezzwłocznie powiadommy Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Warto jest zapobiegać, aniżeli później stracić mienie, którego wartość często sięga kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony