Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Uzależnia mnie tylko sport” – turniej piłki nożnej halowej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oławie i Wójta Gminy Oława

Data publikacji 05.02.2023

W czwartek 2 lutego br. w hali sportowej im. Włodzimierza Lubańskiego w Gać rozegrano Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oławie podinsp. Artura Dobrowolskiego i Wójta Gminy Oława Artura Piotrowskiego pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego pod hasłem przewodnim - "Uzależnia mnie tylko sport".

Głównym celem turnieju było promowanie zdrowego stylu życia i form alternatywnego spędzania czasu wolnego oraz zapobieganie zagrożeniom związanym z uzależnieniami, agresją i przemocą, a także podniesienie świadomości mieszkańców powiatu na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych, spożywania alkoholu czy palenia papierosów.

Dobra zabawa i wielkie emocje towarzyszyły drużynom uczestniczącym w turnieju klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Oława tj. ze Szkoły Podstawowej z Gać, Szkoły Podstawowej z Marcinkowic, Szkoły Podstawowej z Bystrzycy, Szkoły Podstawowej z Chwalibożyc i Szkoły Podstawowej z Drzemlikowic, którzy zostali przywitani przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Oławie nadkom. Wojciecha Maćkowskiego oraz Wójta Gminy Oława Artura Piotrowskiego.

Zawody przebiegały w atmosferze sportowej walki i gry fair-play. Po bardzo zaciętej rywalizacji ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Bystrzycy. Na zakończenie wszystkie drużyny rozegrały towarzyskie mecze z drużyną oławskiej Policji.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni otrzymując puchary, medale oraz gadżety przekazane przez współorganizatora.

Klasyfikacja końcowa zawodów:
I miejsce – Szkoła Podstawowa z Bystrzycy
II miejsce – Szkoła Podstawowa z Marcinkowic
III miejsce – Szkoła Podstawowa z Chwalibożyc.

Nagrodę za najlepszego piłkarza otrzymał Kacper Białek ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy. Nagroda dla najlepszego strzelca trafiła do Bartłomieja Bajora ze Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach, a nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Szymon Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.

Wszystkim drużynom bardzo dziękujemy za wspaniałą atmosferę oraz sportowego ducha walki.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

  • turniej piłki nożnej
  • turniej piłki nożnej
  • turniej piłki nożnej
  • turniej piłki nożnej
  • turniej piłki nożnej
  • turniej piłki nożnej
Powrót na górę strony