Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz i paser zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów. Odzyskano skradzione mienie w postaci porcelany

Data publikacji 03.02.2023

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do piwnicy. Jego łupem padła porcelana. Policjanci odzyskali w całości utracone mienie, ponadto zatrzymany został również 33-letni paser, który przechowywał w swoim mieszkaniu skradzione rzeczy z zamiarem ich sprzedaży. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

W okresie od 20 do 30 stycznia br. w jednym z budynków na ul. Kuracyjnej w Wałbrzychu doszło do włamania do piwnicy. Łupem włamywacza padły cztery serwisy porcelany obiadowej oraz jeden zastaw kawowy o łącznej wartości 500 zł.

Bezpośrednio po zgłoszeniu pod koniec zeszłego miesiąca sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Prowadząc czynności operacyjne, wnikliwie analizowali każdy szczegół. To ich zaangażowanie w wyjaśnienie tego, kto jest sprawcą włamania, szybko przyniosło oczekiwane rezultaty.

W minioną środę mundurowi zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina i odzyskali skradzione przedmioty. Prowadzone przez policjantów czynności procesowe oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem.

Policjanci dotarli także do pasera. Okazał się nim być 33-latek, u którego zamieszkiwał włamywacz. Mężczyzna wiedział, że porcelana jest kradziona i próbował ją sprzedać.

Sprawcy tych przestępstw odpowiedzą teraz przed sądem. Starszemu z nich za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a młodszemu za kradzież z włamaniem do lat 10.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • zabezpieczone naczynia
  • zabezpieczone naczynia
  • zabezpieczone naczynia
Powrót na górę strony