Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje perfum z Ząbkowic Śląskich zostali zatrzymani

Data publikacji 03.02.2023

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wynieśli ze sklepu 7 sztuk wody toaletowej i jeden dezodorant o łącznej wartości około 1200 złotych. Jeden ze sprawców został ujęty bezpośrednio po kradzieży, drugi zatrzymany kilka godzin później w cudzym mieszkaniu. Okazało się, że skorzystał z niego bez zgody właściciela, za co dodatkowo usłyszał zarzut naruszenia miru domowego.

Coraz częściej dochodzi do kradzieży sklepowych. Złodzieje wybierają towar z najwyższej i średniej półki, by następnie taniej go odsprzedać i zarobić. Policja walczy z tym procederem i reaguje na każde takie zgłoszenie. Tak również było kilka dni temu w Ząbkowicach Śląskich, kiedy około godziny 10 policjanci udali się na interwencję zgłoszoną przez pracowników jednej z drogerii na terenie miasta.

Funkcjonariusze ustalili, że do sklepu weszło dwóch mężczyzn z plecakiem. Jeden zabrał z półki markowe perfumy o łącznej wartości około 1200 złotych i włożył je do plecaka swojego wspólnika. Następnie obaj chcieli opuścić sklep. Nie byli jednak zbyt dyskretni w swoim działaniu i przy próbie wyjścia zaalarmowana została ochrona sklepu, a 2 „fanty” wypadły z plecaka. Szybko schował je do kieszeni jeden ze sprawców i opuścił drogerię. Drugi został ujęty, a następnie przekazany mundurowym.

Okazało się, że 41-latek jest doskonale znany policjantom, którzy szybko ustalili kto był jego wspólnikiem. Kilka godzin później drugi z mężczyzn również został zatrzymany. Po kradzieży 42-letni „wspólnik” wymyślił, że ukryje się w jednym z mieszkań na terenie Ząbkowic Śląskich. Nie interesował go fakt, że właściciel sobie tego nie życzył. Teraz oprócz zarzutu kradzieży, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego będzie odpowiadał również za naruszenie miru domowego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony