Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Milicza z wizytą u uczniów szkół podstawowych w Sułowie i w Dunkowej

Data publikacji 04.02.2023

Dolnośląscy policjanci jeszcze przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku na obszarze naszego województwa spotykają się z uczniami głównie szkół podstawowych przekazując im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa. Tym razem dwie szkoły w powiecie milickim odwiedziła tamtejsza policjanta zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną. Wspólne rozmowy na temat bezpiecznych zimowych zabaw z pewnością zostaną w pamięci uczniów na dłużej.

W czwartek 2 lutego milicka policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną i zapobieganiem przestępczości wśród młodzieży, mł. asp. Aleksandra Piłaszewicz, gościła w Szkole Podstawowej w Sułowie i w Dunkowej. W trakcie wizyt policjantka przeprowadziła profilaktyczne pogadanki z uczniami klas I-III oraz IV-VIII na temat m.in. bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie nadchodzących ferii zimowych. Poruszono zagadnienia kontaktów dzieci z osobami obcymi, zabezpieczania sanek, rowerów itp. przed kradzieżą oraz oczywiście rozmawiano na tematy dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw na stoku i na lodowisku.

Policjantka wskazała na zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, informując jakie zagrożenia czyhają w sieci na młodych ludzi. Omówiła także zasady poruszania się dzieci po drogach publicznych i wskazała na konieczność noszenia po zmroku emblematów odblaskowych znacznie poprawiających widoczność uczestników ruchu.

Podczas spotkań policjantka w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zachęcała także dzieci do uczestnictwa w konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieży Dekalog”.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

  • Na zdjęciu policjantka z Milicza z grupą uczniów szkół podstawowych w Sułowie i w Dunkowej
  • Policjantka rozmawia z dziećmi w szkole.
  • Policjantka na wspólnym zdjęciu z dziećmi ze szkoły podstawowej.
Powrót na górę strony