Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy i zatrzymali 2 podejrzanych

Data publikacji 04.02.2023

Wspólne działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z ząbkowickimi kryminalnymi doprowadziły do zlikwidowania domowego laboratorium służącego do produkcji środków odurzających. Policjanci przejęli też chemikalia - w tym ponad 4,5 kg efedryny, i zatrzymali 2 osoby, w stosunku do których sąd na wniosek śledczych zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu współpracując z kryminalnymi z Ząbkowic Śląskich zatrzymali na gorącym uczynku produkcji metamfetaminy dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa dolnośląskiego. 40 i 37-latek pozostawali już od dłuższego czasu w zainteresowaniu mundurowych.

Laboratorium metamfetaminy ukryte było na jednej z posesji w powiecie ząbkowickim. W budynku mieszkalnym, do którego siłowo weszli policjanci, było pomieszczenie specjalnie przystosowane do produkcji tego narkotyku. W pogotowiu byli również wezwani przez funkcjonariuszy strażacy, gdyż reakcja chemicznych środków stosowanych przy produkcji narkotyków w każdej chwili może grozić wybuchem.

Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej, działającą aparaturę, a także gotową metamfetaminę i substancje chemiczne służące do jej produkcji - w tym ponad 4,5 kilograma efedryny, a także dodatkowo kilka porcji marihuany.

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o wytwarzanie substancji psychotropowej i posiadanie środków odurzających. Mieszańcy województwa dolnośląskiego zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Dzięki zabezpieczonym przez policjantów dowodom 37 i 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. W sprawie trwają dalsze czynności śledcze, gdyż ma ona charakter rozwojowy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

  • Metamfetamina w woreczkach strunowych.
  • Pomieszczenie, w którym znajdują się przedmioty do produkcji i przechowywania metamfetaminy.
  • Metamfetamina w woreczku umieszczona na wadze.
  • Marihuana w woreczku.
  • Pomieszczenie, w którym znajdują się przedmioty do produkcji i przechowywania narkotyków.
  • Na zdjęciu urządzenie mierzące poziom narkotyku. Napis na urządzeniu EFEDRYNA.

Opis filmu: Film trwa 53 sekundy. Rozpoczyna się gwiazdą-logiem policji i napisem POLICJA DOLNOŚLĄSKA na czarno-niebieskim tle. W 6 sekundzie widać pomieszczenie z betonową podłogą, w którym panuje nieład. Na podłodze i stole stoją szklane i plastikowe pojemniki połączone rurkami, widać zarys ubranej na ciemno postaci. Następnie kamera kieruje się do kolejnego pomieszczenia, w którym również znajduje się wiele rzeczy w ogólnym nieładzie. Jest tam również biała, zamknięta lodówka. Kolejne ujęcie pokazuje umieszczone przy grzejniku plastikowe, szklane i aluminiowe pojemniki. 43 sekunda pokazuje stół, na którym oprócz rzeczy codziennego użytku widać stojącą wagę, a następnie kamera odwraca się w kierunku pojemników dokładniej zwracając uwagę na ich połączenie i w 55 sekundzie widać okno zabezpieczone tekturą, do którego przymocowana jest rurka koloru ciemnego, przechodząca następnie do butli szklanej umieszczonej na betonowej podłodze. Przez całość filmu okazującą pomieszczenia, w lewym górnym rogu, widnieje na białym tle czarny napis POLICJA DOLNOŚLĄSKA.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.73 MB)

Pliki do pobrania

  • 102.37 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony