Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji dolnośląskiej Policji przygotowują przedszkolaków do wypoczynku podczas zimowych ferii

Data publikacji 03.02.2023

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach współpracy z Przedszkolem nr 33, odwiedzili najmłodszych, by podzielić się z nimi wiedzą w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Wspólne omawianie najważniejszych zasad związanych ze spędzaniem czasu wolnego zimą spowoduje, że dzieci na dłużej je zapamiętają i bezpiecznie spędzą ferie.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach swoich kompetencji realizują również przedsięwzięcia profilaktyczne. Zbliżające się zimowe ferie to dobry moment, aby prowadzić edukacyjne spotkania dotyczące bezpiecznych zachowań przy zamarzniętych akwenach, na stokach, a także bezpieczeństwa dzieci i młodzież na co dzień, w tym podczas zabaw na podwórku i rodzinnych wyjazdów.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich, przypominamy kilka zasad, których warto przestrzegać nie tylko podczas ferii, ale także przez cały okres zimy:

  • Na sankach zjeżdżaj w miejscach odległych od jezdni;
  • podczas zabawy śnieżkami nigdy nie celuj w głowę;
  • nie obrzucaj śnieżkami osób, które nie uczestniczą w zabawie;
  • nigdy nie rzucaj śnieżkami w samochody oraz okna mieszkań;
  • nigdy nie wchodź na zamarznięte akweny.

Jeżeli zauważyłeś, że pod kimś zarwał się lód nigdy nie biegnij w kierunku ofiary - lód w tym miejscu jest na pewno słabszy i nie utrzyma dwóch osób, jak najszybciej wezwij pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112, a w miarę możliwości zaalarmuj również osoby dorosłe znajdujące się w otoczeniu.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony