Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca próbę jazdy samochodem zakończył w zaspie śniegu

Data publikacji 06.02.2023

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 24-latka, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwości doprowadził do – na szczęście niegroźnej w skutkach – kolizji, wjeżdżając na jednej z wąskich uliczek w zaspę śniegu. O losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

W minioną sobotę przed godziną 21:00 dyżurny wałbrzyskiej komendy Policji został poinformowany, że kierujący samochodem osobowym, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu, wjechał w zaspę śniegu. Przybyli na miejsce policjanci szybko potwierdzili, że 24-letni wałbrzyszanin znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W momencie kontroli funkcjonariusze ustalili również, że nieodpowiedzialny kierujący nie posiada prawa jazdy.

Samochód mężczyzny trafił na jego koszt na parking strzeżony, a wałbrzyszanin ostatecznie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Przypominamy: piłeś? Nie jedź! Kierujący pojazdem, który znajduje się pod wpływem alkoholu, stwarza poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, lecz również dla innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony